DAUDZPUSĒJS
SIMBOLS

Filozofu rezidence ir veidota tiem, kam drošības filozofija ir tuva sirdij, iedrošinot meklēt mieru un kvalitatīvu atpūtu; tiem, kas izvēlas aktīvu dzīvesveidu biznesa galvaspilsētā bez aizspriedumiem, kas šādā pilsētā mēdz veidoties. Rezidences ieejas zālē atrodama bibliotēka, kas piepildīta ar grāmatām, basketbola laukums, terases ar pingponga un novusa galdiem, 2 bērnu laukumi, vieta meditatīvai atpūtai ar skatu uz Filozofu aleju un antīkās Daugavas krastiem, un teritorijā aizliegts iebraukt ar automobiļiem – šī moderno filozofu dzīvesvieta spēs atspoguļot laika garu. Novietota metropoles centrā uz plašām labiekārtotām terasēm, Filozofu rezidence sniedz tās iedzīvotājiem iespēju nodoties apcerēm un pārdomām par Vecpilsētas skaistākajām baznīcu torņu un Rīgas pils ainavām. No trim skatu punktiem paveras skats uz Daugavu, Vanšu tiltam to šķērsojot, uz Ķīpsalas un Pārdaugavas nelielajām mājiņām, ko apskauj zaļi dārzi, uz topošo Latvijas galvaspilsētas “City” zonu ar pirmo augstceltni – “Saules Akmens” un “Z-Towers” torņiem.

12 METRU
AUGSTUMĀ

Aktīva, produktīva dzīve un kvalitatīva atpūta – divi svarīgākie dzīves aspekti, kas jāuztur harmonijā. Tieši tādēļ projekta videi ir tik liela nozīme. Cienot vēsturiski nozīmīgos skatus, kas paveras uz Filozofu aleju, mēs esam novietojuši ēku 14 metru augstumā virs zemes. Filozofu rezidence gluži kā lidinās virs zemes, piedāvājot skaistu skatu uz mūžīgo dabu.

Par piemiņu ūdenskrātuvēm, kas savulaik atradās blakus teritorijās, mēs izveidosim mākslīgu dīķi labiekārtota dārza vidū.

Projekta teritorija tiks veidota kā iedzīvotāju rekreatīvā zona. Teritorija nebūs pieejama motorizētiem transportlīdzekļiem, visus automobiļus varēs novietot īpaši izveidotā pazemes autostāvvietā. Trīssimt gadu veco ozolu aleja, caur kuru gājuši neskaitāmi 18.gs. izcilākie domātāji, ir arī nosaukti par godu viņiem – Filozofu aleja, kas tiks vērīgi apkopta un saglabāta.

Filozofu rezidences galvenā priekšrocība – skati no logiem, plašajiem balkoniem un labiekārtotajām terasēm mudinās uz netraucētām apcerēm un pārdomām par mūžīgām vērtībām …